Dijital Reklam Danışmanlığı

Reklamlar; bir hizmetin veya satışa konu herhangi bir ürünün, tanıtımında ve satışında önemli yer tutar. İnternetin son 25 yılda yaygınlaşmasına bağlı olarak dijital reklamlar günümüzde oldukça gelişmiş durumdadır. Reklam pazarında da büyük bir paya sahip olmuştur. Gerek görsel, gerekse yazılı reklamlar yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, dijital reklamcılıkta da en büyük paya sahiptir. Dijital reklamcılığın zirvesinde Google Adwords yer almaktadır. Adwords; yazılı ve görsel bazlı bir reklam modelidir. Adwords’ün çalışma prensibini birçok değişken oluşturmaktadır. Bu konuda müşterilerimizin talepleri ve rekabet önemli kıstaslardandır.

Google Adwords’ün çalışma sistematiğini bir örnekle açıklayalım. Örneğin; otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir firmanız ve bir web siteniz var. “Otomobil” kelimesinde üst sıralarda yer almak ve potansiyel müşterilerinizi sitenize yönlendirmek istiyorsunuz. Buradaki önemli etken reklam için ayırdığınız bütçedir. Bütçenizin doğru kullanımıyla üst sıralarda olma süreniz yükselir. Kelime başına ücretlendirmeler değişiklik gösterir. Yapılacak analizler sonrasında; anahtar kelimeler, reklam yerleşimi ve hedef kitle gibi etkenler belirlenir ve bu doğrultuda reklamlarınız Google platformlarında yayınlanır.

Dijital reklamcılığın son yıllarda yükselen değerlerinden ikisi de Facebook ve Instagram reklamlarıdır. Bu sosyal medya mecraları aynı şirkete aittir ve reklam sistemleri benzer özellikler taşımaktadır. Özellikle Instagram’ın popüler hale gelmesiyle, bu platformun dijital reklamcılıkta önemi de arttı. Tüm dijital reklam medya mecralarında olduğu gibi bu platformlarda da en önemli konu; bütçenin doğru kullanılmasıdır. Bütçe kullanımı doğru yapıldığı taktirde daha fazla hedef kitleye ulaşılabilir. Hedef kitlenizin özelliklerini de doğru belirlemek gerekiyor.

Sarp Bilişim olarak, dijital reklamlar aracılığıyla potansiyel hedef kitlenize ulaşabilmeniz için Dijital Reklam Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Bu süreci doğru bir şekilde yönetebilmeniz adına verdiğimiz danışmanlık hizmetimiz uzun soluklu çalışmalar içermektedir. Anahtar kelimelerinizin ve bütçenizin belirlenmesinden sonra hedef kitlenizin cinsiyetini, yaş aralığını, tercihlerini tespit ediyoruz. Araştırma döneminden sonra ise istediğiniz günlerde ve saat aralıklarında reklamlarınızı yayınlıyoruz. Daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Dijital Reklam Danışmanlığı
Başa dön