Dijital Reklam Danışmanlığı

Reklamlar; bir ürünün, hizmetin veya satışa konu herhangi bir şeyin tanıtımında ve satışında önemli yer tutar. Buna bağlı olarak internet reklamcılığı günümüzde oldukça gelişmiş durumdadır. Reklam pazarında büyük bir paya sahiptir. Gerek görsel reklamlar, gerekse yazılı reklamlar yoğun şekilde tercih edilmektedir.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, internet reklamcılığında da en büyük paya sahiptir. İnternet reklamcılığının zirvesinde Google Adwords yer almaktadır. Adwords; yazılı ve görsel bazlı bir reklam modelidir. Adwords’ün çalışma prensibini birçok değişken oluşturmaktadır. Bu konuda müşterinin istekleri ve rekabet her şeyden önce gelir.

Google Adwords’ün çalışma sistemini bir örnekle açıklayalım. Örneğin; otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir firmanız ve bununla ilişkili bir internet siteniz var. “Otomobil” kelimesinde ön sıralarda yer almak ve potansiyel müşterilerinizi sitenize yönlendirmek istiyorsunuz. En önemli etken reklam için ayırdığınız bütçedir. Bütçeniz ne kadar fazlaysa ön sıralarda olma ihtimaliniz o kadar yükselir. Kelime başına ücretlendirmeler değişiklik gösterir. Bunun sonrasında; anahtar kelimeler, reklam yerleşimi ve hedef kitle gibi kendinizin belirleyeceği etkenler doğrultusunda reklamlarınız Google’da yayınlanır.

internetsitesi.info olarak bu süreci doğru bir şekilde yönetebilmeniz adına Google Adwords Eğitimi veriyoruz. Uzaktan eğitim modeliyle yapacağımız çalışmalarla Google Adwords’de doğru kelimeleri seçerek bir kampanya hazırlamayı ve bütçenizi en verimli şekilde kullanmayı öğretiyoruz. Bu süreç sonunda sitenizin reklamını kendiniz verebilecek seviyeye geleceksiniz. İletişim için tıklayınız.

Dijital Reklam Danışmanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön