Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya, internetin dünyada yaygınlaşmaya başladığı 1990’lı yıllarda ortaya çıkan ve gelişen bir kavramdır. İnternet kullanıcılarının birbirleriyle iletişim kurup tartışabileceği platformlar bu dönemde ortaya çıkmıştır. Her dönem farklı mecralar kullanılsa da bu tip platformlara sosyal medya denilmiştir. Bu platformlarla mailleşmenin ötesine geçilmiştir.

2000’li yıllarda ise sosyal medya çeşitlenmeye ve internete ulaşabilen herkesin hayatına girmeye başlamıştır. Özellikle; 2004 yılında Facebook ve 2005 yılında Youtube sosyal platformunun kurulmasıyla sosyal medyanın yükselişi başlamıştır. Birinde fotoğraflar ve yazılar paylaşılırken, diğerinde ise videolar paylaşılıyordu. Birçok sosyal medya platformu bu iki platformun yükselişi karşısında duramadılar. 2005 yılı sonrasında ortaya çıkmaya başlayan akıllı telefonların, 2010 yılı sonrasında yaygınlaşmasıyla sosyal medya büyük bir medya gücü halini aldı. Bu yükseliş, sosyal medya platformlarını fazlasıyla çeşitlendirdi.

Twitter ve Instagram gibi sosyal mecraların da eklenmesi ve hızlıca büyümeleri sosyal medyanın tüm dünyada yayılmasını sağladı. Bu mecraları vatandaşların yanı sıra devlet adamları, devlet kurumları, özel şirketler, ünlü kişiler de kullanmaya ve hedef kitlelerine ulaşmaya başladı. Sosyal medya hesaplarını yönetmek ise profesyonel kişilerin işi oldu.

Sosyal medya platformları yardımıyla; ürünlerinizi tanıtabilir, müşterilerinizle diyalog kurabilir ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Birçok kişi ve işletme, sosyal medya aracılığıyla işlerini yükseltip ünlü olabiliyorlar. Sosyal medya, 2010 yılı sonrası yükselişiyle birlikte kendi ünlülerini ve gözde mekanlarını yaratmış durumdadır. Hiçbir işletme açmadan yalnızca sosyal medyada satış yapan kişiler ve kurumlar bulunmaktadır ve sayıları her geçen gün artmaktadır. Bu kişiler veya kurumlar, profesyonel destek alarak yükseltmektedirler.

Sarp Bilişim olarak, şahsi hesaplarınız veya işletme hesaplarınız için Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Bu hizmeti verirken tüm sosyal medya hesaplarınızın yönetimini yapıyoruz. Devraldığımız hesapları, bir konsept çerçevesinde düzenliyoruz ve gerekirse yeni hesaplar açıyoruz. Ürünlerinize ve isteklerinize göre tanıtımlar, özel günlerin kutlanması, rakiplerin takibi ve paylaşım çeşitliliği sağlıyoruz. Sosyal medya hesaplarınızda kullanmak üzere video ve fotoğraf çekimleri yapıyoruz. Daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı
Başa dön